Медикаменти
Медичні послуги
Медичні вироби
Неякісні і фальсифіковані:
В Україні постійно виявляються неякісні і фальсифіковані лікарські засоби. Перевірте препарат, який Ви придбали в аптеці. Введіть у це поле номер серії лікарського засобу, який зазначено на упаковці біля терміну придатності, або слово всі і нажміть ПОШУК


Головна » Споживачу » Доступність лікування
Доступність лікування

Союз споживачів ініціює інформаційно-просвітницьку кампанію "Генеричні ліки, як засіб підвищення доступності лікування"

Актуальність проблеми та поточна ситуація

Доступність лікарських засобів є одним з визначальних чинників стану громадського здоров’я. У 2007 та 2009 роках Відкритий Інститут громадського здоров’я досліджував економічну доступність лікарських засобів для населення України. Було з’ясовано, що в середньому лікарські засоби коштують для кінцевого споживача приблизно в 2 рази дорожче порівняно з можливою оптимальною ціною. При цьому сектор державних закупівель відзначається низькою ефективністю та не забезпечує наявність дешевих ліків для мало захищених верств населення.

Іншою проблемою є відсутність «політики виписування генеричних лікарських засобів», що призводить до масового застосування брендових препаратів, що суттєво збільшує вартість курсу лікування.

Міжнародний досвід свідчить, що проведення інформаційних кампаній щодо прописування генеричних препаратів підвищує довіру до них, а також сприяє збільшенню доступності лікарських засобів та лікування в цілому (див. Joan-Antoni Valle`s et all., 2003, «A prospective multicenter study of the effect of patient education on acceptability of generic prescribing in general practice.»)

Мета проекту 

Проведення серед пацієнтів інформаційної кампанії, спрямованої на підвищення їхньої обізнаності зі своїм правом на інформацію про призначене лікування, зокрема, на інформацію про міжнародні назви лікарських засобів та прописування таких назв в рецепті.


Розробка та підтримка сайту: Gazolin Production © 2010 Союз споживачів медичних послуг лікарських засобів та виробів медичного призначення