Медикаменти
Медичні послуги
Медичні вироби
Неякісні і фальсифіковані:
В Україні постійно виявляються неякісні і фальсифіковані лікарські засоби. Перевірте препарат, який Ви придбали в аптеці. Введіть у це поле номер серії лікарського засобу, який зазначено на упаковці біля терміну придатності, або слово всі і нажміть ПОШУК


Головна » Доларен та інші комбіновані препарати
Застереження щодо ДОЛАРЕНУ та інших комбінованих препаратів групи нестероїдних протизапальних лікарських засобів

Союз споживачів постійно відстежує фахові видання та офіційну інформацію з питань обігу лікарських засобів та медичних виробів. Особливу увагу Союзу споживачів викликала виявлена в аптечних закладах України значна кількість фальсифікованих медикаментів, у т.ч., таблеток ДОЛАРЕНУ. Варто зазначити, що медичне застосування в Україні ряду комбінованих препаратів групи нестероїдних протизапальних лікарських засобів куди входить і ДОЛАРЕН Рішенням наради вітчизняних фахівців ще 16.10.2008р. рекомендовано було припинити.

Для отримання детальної інформації з метою інформування споживачів про такі явища,  Союз споживачів звернувся до Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України з рядом запитань. При цьому отримана Союзом Споживачів відповідь свідчить про те, що реальних  заходів з боку Державної інспекції по забезпеченню обігу безпечного та якісного препарату ДОЛАРЕН очікувати не варто. Занепокоєння викликає й той, вказаний у відповіді Державної інспекції, факт, що без допомоги виробника ДОЛАРЕНУ вона на зможе надати відповіді на наші питання. Проте Державна інспекція являється незалежним державним органом і має самостійний доступ до всієї необхідної документації, в т.ч., як вимог до якості лікарських засобів, так і їх відповідності цим вимогам.

Стосовно самого виробника, або його представників, слід додати, що бездіяльність ряду державних контролюючих органів привела до порушення з їх боку деяких законодавчих актів України у вигляді розміщення в ЗМІ та зовнішніх носіях реклами на рецептурний препарат ДОЛАРЕН.

Також вражає інформація стосовно самого засобу ДОЛАРЕН, котрий з урахуванням його складу заборонений в клінічній практиці США, країн ЄС, Австралії, Канади, Ізраїлю – практично у всіх країнах з розвинутою медициною. При цьому з листа  Державної інспекції випливає інформація про те, що даний лікарський засіб застосовується тільки в таких країнах, як Маврикій, М’янма, Туркменістан, Казахстан, Киргизія, Білорусь, Грузія та Україна! При цьому 85% обігу виробленого виробником препарату припадає тільки на Україну! Дана інформація змусила нас звернуться до відповідального за реєстрацію в Україні лікарських засобів – ДП «Державний експертний центр» МОЗ,  до обов’язків котрого, у т.ч., входить експертиза матеріалів, доклінічні та клінічні випробування ліків, контроль їх якості і надання рекомендації щодо можливості або неможливості медичного застосування лікарських засобів в Україні. Нажаль, протягом 2-х місяців з моменту офіційного звернення до Державного експертного центру МОЗ відсутня відповідь по його суті (стор.1, стор.2). Проте на наші повторні звернення Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та пролдукції в системі охорони здоровя МОЗ надав відповідь, зміст якої, на нашу думку, також не дає підстав стверджувати про безпеку і якість Доларену (стор.1, стор. 2, стор.3).

Враховуючи відсутність інформації на запит стосовно якості препарату ДОЛАРЕН, а також інформацію ВОЗ щодо смертності від побічної дії ліків або їх неправильного застосування, яка займає 5-те місце в світі після смертності від онкологічних та серцево-судинних захворювань, травм, у т.ч., в ДТП, Союз Споживачів рекомендує обережно ставитись до лікування будь яких хвороб за допомогою препарату ДОЛАРЕН.


Розробка та підтримка сайту: Gazolin Production © 2020 Союз споживачів медичних послуг лікарських засобів та виробів медичного призначення