Медикаменти
Медичні послуги
Медичні вироби
Неякісні і фальсифіковані:
В Україні постійно виявляються неякісні і фальсифіковані лікарські засоби. Перевірте препарат, який Ви придбали в аптеці. Введіть у це поле номер серії лікарського засобу, який зазначено на упаковці біля терміну придатності, або слово всі і нажміть ПОШУК


Головна » Антимонопольний комітет ретельно дослідить фармацевтичний ринок України

Антимонопольний комітет України ретельно дослідить фармацевтичний ринок України, виявить «хвороби», поставить «діагноз» та розпочне «лікування». Про це заявив Голова Антимонопольного комітету України Василь ЦУШКО під час наради з представниками фармацевтичної галузі з питання дотриманняконкуренційного законодавства.

«Дослідження покликане забезпечити належне функціонування фармацевтичного ринку у розрізі конкуренційного законодавства. Для цього необхідно об’єднати зусилля. Результати цієї роботи мають відобразитися у чесних правилах поведінки, за якими працюватиме вся фармацевтична галузь країни», – підкреслив Голова Антимонопольного комітету України.

Участь у заході взяли представники Міністерства охорони здоров’я, Державної службилікарських  препаратів  України,  фармацевтичних  компаній  та  професійних об’єднань. 

Підставою для проведення антимонопольних перевірок діяльності учасників фармацевтичного ринку стало значне перевищення цін на окремі лікарські засоби в Україні над цінами реалізації в країнах їх виробництва. Наприклад, йдеться про такі препарати, як «Фурадонін», «Мукосан», «Гепарин», «Церегін». Аналогічна ситуація склалася з оболонковими контрацептивами та дитячими підгузками іноземного виробництва, ціни на які в Україні у декілька разів вищі за ціни в країнах-виробниках.

За результатами наради з метою врегулювання цінової ситуації на ринку прийнято рішення створити робочу групу. До її складу увійдуть фахівці з Комітету, представники аптечних асоціацій, виробники та дистриб’ютори лікарських засобів.

Комітет очікує на підтримку у розв’язанні проблемних питань у галузі з боку Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Державної податкової служби, Державної митної служби України тощо.

Разом з цим, Комітет звернув увагу учасників ринку на обов’язковість дотримання норм конкуренційного законодавства, що забороняють зловживання монопольним становищем та вчинення антиконкурентних дій. За такі порушення передбачені штрафи до 10 % річної виручки.

Джерело: http://www.amc.gov.ua/

Раніше Союз споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення звертався до Держспоживстандарту України, Антимонопольного комітету України та Міністерства охорони здоров’я України для вжиття відповідних заходів стосовно рекламування та ціноутворення на ін’єкційний лікарський засіб Церегін, виробництва РУП "Белмедпрепарати", Республіка Білорусь

 Розробка та підтримка сайту: Gazolin Production © 2020 Союз споживачів медичних послуг лікарських засобів та виробів медичного призначення