12 практичних порад для швидкого та успішного переходу на онлайн-навчання

14.02.2024
З публікацій MedEdPublish
12 практичних порад для швидкого та успішного переходу на онлайн-навчання

Пандемія COVID-19 та подальший локдаун змусили навчальні заклади за лічені тижні перетворити очну навчальну програму на онлайн-програму. У цій статті ми представляємо 12 порад для успішного переходу, заснованих на проблемах, з якими ми зіткнулися на бакалавраті медицини в Амстердамському медичному центрі. Ці поради поділяються на чотири основні теми: інфраструктура, розвиток викладачів, залучення студентів та викладацька діяльність. Модель Community of Inquiry використовується як основа в усіх порадах, оскільки присутність у викладанні, соціальна присутність та когнітивна присутність є важливими факторами ефективної онлайн-освіти. Ці поради можуть бути корисними для всіх, хто хоче впровадити онлайн-освіту у свою навчальну програму, чи то через необхідність, чи навмисно.

На початку 2020 року пандемія COVID-19 перевернула світ з ніг на голову. Раптом навчання перестало відбуватися в очному форматі, і цілі програми за лічені тижні перетворилися на онлайн-навчальні програми. На рівні студентів, викладачів та контенту виникли виклики у знаннях та навичках. Однак, оскільки технології розвиваються швидко, онлайн- або гібридна освіта має потенціал бути ефективною, легкодоступною та стійкою. Навчальний заклад відіграє важливу роль у сприянні процесу та плавному переході, однак вони повинні знати, з якими проблемами вони стикаються та які можливі рішення існують для ефективних онлайн-програм.

Просте перетворення традиційних курсів в онлайн-версію нехтує складністю освіти. Більш широкі рамки для ефективних освітніх онлайн-програм описані у моделі Community of Inquiry (CoI). Вони стверджують, що якість онлайн-освіти залежить від співвідношення між трьома ключовими аспектами: соціальною присутністю, присутністю викладання та когнітивною присутністю. Соціальна присутність описується як взаємодія між учнем і учнем, а також ступінь, в якому вони відчувають себе в безпеці та залучені в онлайн-середовище. Вона включає в себе афективне самовираження, відкрите спілкування і групову згуртованість. Викладацька присутність відноситься до факторів ефективної онлайн-освіти, на які можуть впливати викладачі та навчальний заклад. Трьома ключовими компонентами педагогічної присутності є навчальний дизайн та організація, фасилітація дискурсу та безпосереднє навчання. Когнітивна присутність – це процес навчання учнів, який складається з чотирьох фаз, тобто тригера, дослідження, інтеграції та вирішення.

Тригерна подія веде до дослідження можливостей. Завдяки дослідженню нове розуміння може бути інтегроване у вже набуті знання та навички, що в кінцевому підсумку може призвести до вирішення.

У поточній статті модель Community of Inquiry (див. Рисунок 1) використовується як основа для надання рекомендацій у розробці ефективних онлайн-програм. Представляємо 12 порад щодо діджиталізації навчальної програми, в якій зберігається безперервність та якість. Ці поради поділяються на чотири основні теми: інфраструктура, розвиток викладачів, залучення студентів та викладацька діяльність. Він ґрунтується на нашому досвіді бакалавра медицини в медичних центрах Амстердамського університету (UMC), Амстердамському медичному центрі (AMC) і підкріплений літературою.

 

Рисунок 1. Структура Community of Inquiry для онлайн-навчання.
Модель Community of Inquiry, стверджує, що якість онлайн-освіти залежить від співвідношення між трьома ключовими аспектами: соціальною присутністю, присутністю викладання та когнітивною присутністю. Соціальна присутність описується як взаємодія між учнем і учнем, а також ступінь, в якому вони відчувають себе в безпеці та залучені в онлайн-середовище. Викладацька присутність відноситься до факторів ефективної онлайн-освіти, на які можуть впливати викладачі та навчальний заклад. Пізнавальна присутність – це процес навчання учнів. Ця схема була відтворена з веб-сайту Community of Inquiry. Він адаптований від навчального досвіду до досвіду онлайн-навчання, і ці три елементи розвиваються далі.

 

Порада 1:

Стимулюйте співпрацю в основній освітній команді

При переході на онлайн-навчальну програму важливо сприяти та об’єднувати свій факультет для оптимальної присутності викладання: збиратися разом з основною освітньою командою на регулярних зустрічах та створювати короткі лінії зв’язку між керівництвом, ІКТ, викладачами та допоміжним персоналом, щоб вибрати підхід та інструменти для оцифрування програми. Щотижневі розсилки або сесії запитань у прямому ефірі – це чудовий спосіб тримати всіх викладачів, у тому числі за межами основної освітньої команди, в курсі останніх політик, розробок та можливостей.

Крім того, щоб спростити комунікацію, в ідеалі виберіть одну людину у вашій основній команді як представника на факультеті та за його межами, щоб забезпечити короткі лінії зв’язку. Це сприяє обміну найкращими практиками, політикою та розробками на факультеті та інших факультетах університету.

 

Порада 2:

Забезпечте міцну основу освітньої інфраструктури ІКТ та (обмежте) цифрові інструменти

Потокове передавання лекцій є ключовим компонентом навчальної онлайн-програми з багатьма перевагами, якщо використовувати їх правильно та за правильних умов. Необхідно переконатися, що як апаратна, так і програмна інфраструктура добре організовані для забезпечення належної викладацької присутності.

Що стосується апаратного забезпечення, важливо, щоб були місця з обладнанням для прямої трансляції, наприклад, стабільне інтернет-з’єднання, хороший мікрофон і камера. Вони повинні супроводжуватися технічною підтримкою та модератором для керування чатом та інтерактивними функціями, такими як кімнати підгруп.  Планування часу та місця проведення лекцій у потоковій аудиторії має бути добре доведено до відома лекторів, модераторів та студентів за допомогою централізованого розкладу.

Що стосується програмного забезпечення, важливо використовувати обмежену кількість цифрових інструментів, щоб забезпечити максимальну кваліфікацію студентів і викладачів, а також дати можливість кафедрі ІКТ надавати необхідну підтримку. Абсолютний мінімум, який потрібен, – це інструмент для прямої трансляції з опціями для кімнат обговорень, таких як Zoom, Webex або Teams, а в ідеалі також повинен бути доступ до інструменту взаємодії, такого як Mentimeter, Kahoot або Miro.

 

Порада 3:

Гарантуйте доступ та вміння користуватися цифровими інструментами

Будинок неможливо побудувати без міцного фундаменту: потрібно гарантувати доступ до апаратного та програмного забезпечення для викладачів та студентів. Тому необхідно створити контактні пункти, де студенти або викладачі можуть або позичити ноутбуки, або надати простір для участі в цифровому навчанні та тестуванні.

Крім того, слід організовувати тренінги для викладачів та студентів з метою оптимізації безперервності та надійності викладацької діяльності та викладацької присутності. Оскільки оцінювання студентів є важливим елементом освіти, доступність і функціональність вищезазначених інструментів є обов’язковими перед екзаменаційним моментом. Тестовий іспит може бути організований заздалегідь для перевірки доступності та функціональності, а в разі труднощів слід запропонувати альтернативні варіанти.

 

Порада 4:

Впроваджуйте офіційні ініціативи з розвитку викладачів

У значній кількості медичних шкіл викладачі та викладачі мають незначний досвід проведення своїх курсів повністю онлайн. Онлайн-викладання вимагає, щоб викладачі адаптували свої звичайні навчальні матеріали та методи для полегшення навчання та заохочення взаємодії. Як зазначено у вступному розділі, викладачі повинні враховувати соціальну присутність, присутність викладача та когнітивну присутність, коли вони викладають онлайн. Це вимагає нових навичок і, отже, створює нагальну потребу в розвитку викладачів у цьому питанні. Однак через COVID-19 організувати зустрічі з розвитку факультету було складно. З одного боку, очні збори персоналу в багатьох випадках були обмежені, а з іншого боку, багато викладачів медичних закладів зіткнулися з непосильними вимогами свого клінічного завдання.

У нашому випадку команда відданих своїй справі викладачів без клінічних завдань (Medical Educators) займалася розробкою онлайн-програми та допомагала у розвитку викладачів. Ця група підтримувала штатний викладацький склад та брала участь у заходах з розвитку факультету. Для того, щоб кожен, хто бере участь в онлайн-викладанні, міг брати участь у заходах з розвитку викладачів, слід використовувати як формальні, так і неформальні підходи до розвитку викладачів. Ця стратегія ґрунтується на концепції підходів до розвитку факультету.

Як форма індивідуального формального розвитку викладачів, ми надали викладачам короткі однотематичні відео та електронні навчальні завдання з онлайн-викладання. Ці відео та завдання охоплювали як онлайн-дидактику, так і практичні інструкції щодо вибору та використання обраних інструментів онлайн-навчання. Навчальні посібники з редизайну для онлайн-навчання розповсюджувалися через розсилки та новостворений веб-сайт. На додаток до цих форм індивідуального формального розвитку викладачів, ми організували кілька онлайн-інструкцій та сесій запитань і відповідей (Q&A) для груп викладачів. Також лекторів запросили на семінари з онлайн-навчання Team Based Learning та взаємодії на онлайн-вебінарах.

 

Порада 5:

Сприяйте неформальним ініціативам з розвитку викладачів

Окрім вищезгаданих формальних заходів з розвитку викладацького складу, інститутам також рекомендується впровадити кілька неформальних ініціатив на робочому місці, щоб допомогти викладачам у переході на онлайн-викладання. Робота пліч-о-пліч з більш досвідченими колегами та можливість проконсультуватися з ними для отримання зворотного зв’язку та наставництва значно покращує навчання на робочому місці. Тому, як форма індивідуального неформального розвитку викладачів, ми об’єднали наших відданих своїй справі викладачів (медичних педагогів) зі значними навичками та знаннями щодо онлайн-викладання, з колегами з меншим досвідом онлайн-викладання. Завдяки об’єднанню медичних освітян з експертами з медичного контенту покращується організація та впровадження онлайн-освіти, що призводить до кращої присутності викладачів.

Щоб покращити взаємодію між цими двома групами лекторів, медичні освітяни взяли на себе роль модераторів у більшості онлайн-семінарів, сесій командного навчання та навчальних посібників. Це створило багато можливостей для рольового моделювання, консультацій та зворотного зв’язку на робочому місці онлайн. На більш пізньому етапі асистенти студентів, які пройшли навчання у медичних педагогів, також стали модераторами підтримки.

Щоб ще більше посилити неформальний розвиток викладачів в онлайн-викладанні, ми організовували щотижневі онлайн-зустрічі викладачів, де викладачі могли обмінюватися досвідом зі своїми онлайн-курсами та звертатися за підтримкою до колег.

 

Порада 6:

Скористайтеся зворотним зв’язком студентів

Зворотній зв’язок студентів щодо онлайн-освіти дає важливі знання та розуміння для викладачів. Погляд студентів на освітній дизайн та організацію може сприяти кращій присутності викладання. Крім того, це може призвести до кращого залучення учнів до освітньої діяльності, коли вони визнають важливість зворотного зв’язку.

У нашій цифровій навчальній програмі ми використовували два типи зворотного зв’язку від студентів: фокус-групи та звичайні онлайн-анкети. Створивши студентську фокус-групу, ми подбали про те, щоб освітні цілі та очікування учнів збігалися. Регулярні зустрічі з цією групою дали студентам можливість зробити так, щоб їхні голоси були почуті. Крім того, після лекцій було надіслано цифрову форму оцінювання за допомогою QR-коду. Моменти оцінювання, що швидко повторюються, дозволили одразу впровадити зворотний зв’язок про онлайн-освіту в нашу навчальну програму. Ми радимо зосереджуватися на зворотному зв’язку студентів переважно на початку курсу або при використанні різних типів освітніх форматів, оскільки ризик «втоми від оцінки» попереду, коли студентів просять про зворотний зв’язок під час кожного заняття чи лекції.

 

Порада 7:

Звертайте увагу на психологічну підтримку учнів

Від вищезгаданої студентської панелі ми також отримали сигнали про відчуття ізоляції та психічного навантаження в цей же період. Вплив карантину під час пандемії COVID-19 призвів до того, що студенти-медики почуваються емоційно відірваними від сім’ї, однолітків та друзів, що призвело до зниження загальної продуктивності роботи та навчання. Оскільки психічне навантаження впливає на навчальну поведінку учнів, ми приділяємо особливу увагу (продовженню) репетиторства та коучингу онлайн. Тьюторам було доручено приділяти особливу увагу психічному здоров’ю учня та стимулювати почуття спільноти в класі, щоб покращити його соціальну присутність.

Крім того, студенти отримують переважну кількість інформації під час переходу від навчання на кампусі до повноцінної онлайн-освіти. Щоб надати огляд, ми створили центральну сторінку на навчальній платформі для інформування про всі зміни в період COVID. Одним із пунктів на центральній сторінці навчальної платформи було висвітлення маршруту для надання психіатричної допомоги. Увага до психологічної підтримки учнів необхідна для відкритого спілкування для покращення соціальної присутності.

 

Порада 8:

Стимулюйте підтримку однолітків, щоб запобігти ізоляції

Соціальна присутність є важливим аспектом для сприяння успішному навчанню. Відсутність соціальної взаємодії може призвести до ізоляції студентів, тому важливо стимулювати підтримку однолітків під час курсу. Однак в онлайн-середовищі може бути складно створити соціальну взаємодію та групову згуртованість без особистого контакту.

На наших онлайн-заняттях ми використовували активні методи навчання, в яких студенти працювали разом у невеликих групах. Наприклад, всім студентам у головній кімнаті пояснили завдання, а потім усі пішли до кімнати обговорення, щоб обговорити та сформулювати відповіді. Через певний проміжок часу всі учні поверталися до головної кімнати, щоб обговорити відповіді, які проводив учитель. Окрім онлайн-сесій, також можна стимулювати соціальну взаємодію за допомогою асинхронних завдань у малих групах, наприклад працюючи разом над роботою або стимулюючи зворотний зв’язок з колегами щодо презентації як формувального оцінювання.

Стимулювання студентських ініціатив є ще одним способом створення студентської спільноти, в якій студенти можуть взаємодіяти та навчатися з однолітками. Прикладом такої ініціативи студента-викладача є організована (онлайн) паб-вікторина з питаннями щодо навчального матеріалу перед іспитом.

Коротше кажучи, підтримка однолітків може бути стимульована викладачами в аудиторії та поза нею, а також студентськими ініціативами.

 

Порада 9:

Створіть безпечне та сприятливе середовище онлайн-навчання

Створення спільноти онлайн-навчання, в якій учні відчувають себе в безпеці та отримують підтримку, має вирішальне значення для полегшення навчання. Крім того, почуття приналежності, відкрите спілкування та вираження емоцій можуть запобігти тому, щоб студенти кинули навчання. На наших онлайн-сесіях викладач транслював відео та аудіо, щоб зробити лекцію більш персональною. Студентів вітали на початку, а під час сесії викладач використовував імена, щоб студенти відчули себе частиною спільноти.

Оскільки командне навчання є ключовим елементом нашої навчальної програми, маломасштабне навчання відбувається у фіксованих групах по дванадцять учнів, що забезпечує сильну соціальну присутність. Недоліком цих фіксованих груп в онлайн-освіті є логістика, як-от групування студентів на потрібне онлайн-заняття та коливання відвідуваності. Чергування груп призводить до менших логістичних труднощів і стимулює студентів до співпраці з різними однокурсниками. Однак це зменшує соціальну присутність. З нашого досвіду, фіксовані групи є важливими в перший рік для забезпечення структури, безпечного та сприятливого навчального середовища. Тоді як третьокурсники швидше адаптувалися до нової групи.

Окрім соціальної присутності, важливим фактором для створення сприятливого навчального середовища є присутність викладача. Особливо в онлайн-освіті лектори є не лише експертами з контенту, але й фасилітаторами взаємодії. Щоб забезпечити безпечне навчальне середовище, ми розробили кодекс поведінки, який був впроваджений на всіх онлайн-заняттях. Коли є більше часу для створення навчального онлайн-середовища, рекомендується написати кодекс поведінки разом з учнями, щоб вони взяли на себе відповідальність за кодекси.

 

Порада 10:

Сприяйте взаємодії, діалогу та участі учнів

Ми вважаємо взаємодію однією з ключових складових у розробці нашої навчальної програми. Запускаючи учнів і полегшуючи процес їх дослідження, стимулюється когнітивна присутність. Студенти цінують постійний діалог зі своїми викладачами, а взаємодія між студентами та вчителями, а також взаємодія з однолітками є важливою для соціальної та викладацької присутності, що веде до ефективного навчання. У середовищі онлайн-навчання може бути складно забезпечити достатню взаємодію з однокурсниками та викладачами. Ми мали намір підтримувати взаємодію в розробці нашої навчальної онлайн-програми наступними способами;

Ми повідомляли дати та час усіх онлайн-сесій у прямому ефірі на початку кожного курсу та на початку кожного тижня. Під час живих занять, у малих чи великих групах, ми часто вбудовували моменти для запитань. У великих студентських групах для досягнення цієї мети студенти можуть використовувати функцію чату або запитань і відповідей платформи для відеоконференцій. В ідеалі, щоб чатом керував другий викладач/модератор. Під час живих сесій з більшими групами студентів інтерактивні інструменти голосування (наприклад, опитування в Zoom та Mentimeter) виявилися корисними для створення взаємодії. Результати інструменту голосування можуть слугувати основою для пленарного обговорення, а залучення учнів можна заохочувати, пропонуючи їм мотивувати свій вибір.

Взаємодія з однолітками полегшувалася створенням невеликих онлайн-підгруп (кімнат обговорень). Ми дали студентам конкретне та зрозуміле завдання для виконання в групі, а потім надали зворотний зв’язок на основній сесії. Крім того, були заплановані щотижневі онлайн-сесії запитань та відповідей. Студентів попросили заздалегідь поставити запитання, щоб викладачі могли надати додаткові пояснення за потреби. Ми помітили кращу відвідуваність цих онлайн-зустрічей, ніж години запитань віч-на-віч.

Насамкінець, ми хотіли б наголосити на доступності лектора поза живими моментами. Асинхронні дошки обговорень можуть бути корисним середовищем для співпраці колег за умови, що лектори беруть активну участь у нагляді за обговореннями та наданні вказівок.

 

Порада 11:

Будьте креативними та різноманітними в методах навчання

Оскільки всі учні мають бажану стратегію навчання, варіативність методів навчання так само важлива, як і взаємодія, для підвищення мотивації та ефективності навчання учнів. Те, як викладач подає інформацію, може стимулювати та сприяти навчанню одного учня, але може перешкоджати навчальному процесу іншого учня. Ми посилили когнітивну присутність, створивши варіації у викладанні та навчальній діяльності в нашій програмі, щоб стимулювати учнів різними способами та узгоджувати їх із якомога більшою кількістю стратегій навчання.

Для створення цієї варіації підходить багато різних методів навчання, навіть у цифровій або гібридній навчальній програмі. Наприклад, ми використовували кімнати обговорень, щоб змусити їх працювати разом у невеликих групах над проектом, наприклад, над створенням диференціального діагнозу або оцінкою електрокардіограми. Після цього ми разом обговорили результати на основній сесії та надали студентам зворотний зв’язок. Крім того, ми використовували гейміфікацію, щоб допомогти їм зібрати історію пацієнта, одночасно граючи в онлайн-гру разом зі студентами, використовуючи параметри спільного доступу до екрана.

З нашого досвіду, багато викладацької діяльності можна діджиталізувати, творчо використовуючи існуючий контент та освітні формати. Деякі заняття, такі як радіологія та мікробіологія, виявилися дуже придатними для онлайн-навчання і навіть краще сприймаються в цифровому середовищі. Під час заняття студенти зазначили, що вони можуть бачити всі рентгенологічні зображення у високій якості при хорошому освітленні, і що вони хотіли б відтепер отримувати ці уроки в цифровому середовищі.

Слід визнати, що не кожну викладацьку діяльність можна оцифрувати. Відпрацювання конкретних практичних навичок неможливо оцифрувати, однак уроки анатомії з відео або фотозображеннями з конкретних структур виявилися корисними для пояснення. Студенти краще бачать серце під час перегляду підручника з анатомії, ніж коли збираються за столом, щоб побачити, на яку маленьку структуру вказав лектор. Тож у цьому випадку онлайн-освіта може стати цінним доповненням до очного навчання.

 

Порада 12:

Враховуйте когнітивне навантаження при плануванні онлайн-сесій

Відомо, що ноутбуки та мобільні телефони відволікають увагу під час занять, що може призвести до когнітивного перевантаження. Крім того, ми відчули, що на онлайн-заняттях важче відчути рівень енергії студентів. Тому проектно-організаційний аспект педагогічної присутності відіграє важливу роль для запобігання когнітивному перевантаженню. Когнітивне навантаження слід враховувати при плануванні онлайн-занять та плануванні діяльності студента.

Під час онлайн-курсів потрібно знайти баланс між синхронною навчальною діяльністю та самонавчанням. Наші оцінки студентів показали, що для взаємодії бажані принаймні два-три онлайн-сесії в прямому ефірі на тиждень. Ми встановили максимум дві години на онлайн-сесію в прямому ефірі з перервою наполовину не менше п’ятнадцяти хвилин. Тривалість уваги учнів становить приблизно 10-15 хвилин, тому важливо розділити заняття на короткі частини різних навчальних заходів. Чергування пояснення з взаємодією може збільшити тривалість уваги учнів.

Окрім живих лекцій або навчальних посібників, ми розробили короткі навчальні відео (максимум 15 хвилин), які висвітлювали одну конкретну тему. Педагогічна присутність заохочує когнітивну присутність, тому, використовуючи ці короткі навчальні відео, учні мають більше автономії в плануванні своєї навчальної діяльності.

 

Висновок

Перехід від очної навчальної програми до майже повної онлайн-навчальної програми на початку 2020 року народився з необхідності. Однак за останній рік ми також дізналися, що в онлайн-освіті в певних ситуаціях точно можуть бути позитивні аспекти.

Тому в цій статті виклаладено 12 порад, які допоможуть тим, хто хоче в майбутньому перетворити очне навчання на (частково) онлайн-формат. Ці поради варіюються від того, як налаштувати інфраструктуру та розвиток викладачів, до залучення студентів і порад щодо освітньої діяльності в Інтернеті.

 

За публікаціями в MedEdPublish

Array
(
  [ID] => 1296
  [id] => 1296
  [title] => Союз-3
  [filename] => soyuz-3-2.jpg
  [filesize] => 23340
  [url] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
  [link] => https://medpotreb.org/soyuz-3-5/
  [alt] => 
  [author] => 1
  [description] => 
  [caption] => 
  [name] => soyuz-3-5
  [status] => inherit
  [uploaded_to] => 0
  [date] => 2024-02-18 19:50:40
  [modified] => 2024-02-18 19:50:40
  [menu_order] => 0
  [mime_type] => image/jpeg
  [type] => image
  [subtype] => jpeg
  [icon] => https://medpotreb.org/wp-includes/images/media/default.png
  [width] => 250
  [height] => 184
  [sizes] => Array
    (
      [thumbnail] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2-150x150.jpg
      [thumbnail-width] => 150
      [thumbnail-height] => 150
      [medium] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
      [medium-width] => 250
      [medium-height] => 184
      [medium_large] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
      [medium_large-width] => 250
      [medium_large-height] => 184
      [large] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
      [large-width] => 250
      [large-height] => 184
      [1536x1536] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
      [1536x1536-width] => 250
      [1536x1536-height] => 184
      [2048x2048] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
      [2048x2048-width] => 250
      [2048x2048-height] => 184
      [article-box-1] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
      [article-box-1-width] => 250
      [article-box-1-height] => 184
      [article-big-1] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
      [article-big-1-width] => 250
      [article-big-1-height] => 184
      [single-1] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
      [single-1-width] => 250
      [single-1-height] => 184
      [author-1] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2-85x152.jpg
      [author-1-width] => 85
      [author-1-height] => 152
      [banner-1] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
      [banner-1-width] => 250
      [banner-1-height] => 184
      [banner-2] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
      [banner-2-width] => 250
      [banner-2-height] => 184
      [banner-3] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2.jpg
      [banner-3-width] => 250
      [banner-3-height] => 184
      [useful-1] => https://medpotreb.org/wp-content/uploads/2024/02/soyuz-3-2-100x100.jpg
      [useful-1-width] => 100
      [useful-1-height] => 100
    )

)