Розуміння рівня цукру в крові: що потрібно знати?
Завжди радий отримувати конструктивні коментарі від ендокринологів:
“На думку фахівця, глікемічний профіль або безперервний моніторинг глюкози допомагають пацієнту з вперше виявленим діабетом не опинитися в халепі, відчути важелі впливу на свій обмін глюкозою. Коли видно, що цукор не тільки зростає, але і падає, від зовсім звичайних доступних дій, типу пройтися після їжі, змінити інтервал між прийомами їжі та інше.”
Зовсім згідний, це може бути чудовою і зрозумілою ілюстрацією для пацієнта з діабетом, і навіть, якщо так подумати, для пацієнта з групи ризику, який не дуже мотивований або не дуже розуміє, як схуднути або нормалізувати дієту – ставимо на пару тижнів монітор і просто пропонуємо спостерігати за графіком в телефоні.
Резюмуємо історію з моніторингом глюкози людьми без діабету:
– Рівень цукру в крові повинен підніматися відповідно до з’їденої їжі, навіть якщо це не шоколадка. Це нормально. Ненормально – коли він підвищений натще.
– Еволюція підказує, що люди харчуються епізодично, а не 24/7, і передбачила для цього пульсове виділення інсуліну. Це також нормально, і поліпшень для цієї системи не потрібно.
– Досягнення ідеально рівного рівня цукру в крові без піків і падінь — все одно, що досягнення рівної лінії на ЕКГ (можна, але навіщо).